Choď na obsah Choď na menu
 


SS_MCH-I_2016

http://www.mch.estranky.sk/clanky/ss_mch-i_2016.html
posledná aktualizácia: 13.01.2017
Stereoselektívna Syntéza ZS-2016

Študijný materiál: skriptum  Priebežné výsledky zo SS:
snap1.jpg

 

 


posledná aktualizácia: 17.01.2017
Medicínska chémia prednáška ZS-2016

Študijný materiál: P1+2, P3
Priebežné výsledky z MCH:
MP - malá písomka, prezentácie (max 100 + bonus)

snap1.jpg

 

 

 


Medicínska chémia seminár ZS-2016


0/ DISCOVERY STUDIO (page to download)

1/ VLASTNOSTI 100 NAJPREDAVANEJSICH LIEKOV (LINK ca v polovici str je tabulka s nazvami liekov, vyberte)

Spracujte vlastnosti 1 nizkomolekulového lieku zo zoznamu podľa vzoru a povinných inf. zdrojov (uvedené v texte nižšie) + video, mechanizmus a iné (vyhľadajte individuálne) (použitú lit. aj web adresy treba citovať v docx aj pptx dokumentoch
INF ZDROJE - povinne napr. tu príbalový leták (link) a EN Wikipédia (link) sú povinné zdroje a iné zdroje napr. na vysvetlenie mechanizmu pôsobenia lieku + napr. Youtube (priniesť stiahnuté video)...sú vítané a môžte za ne dostať k hodnoteniu do 40% navyše. Kritériom dobrého prednesu je informačná stručnosť a zaujímavé podanie. Zdroj na výber liečiva: Top 100 Most Prescribed Drugs. Vzorový dokument ako vypracovat ulohu je tu:  docx Kritériom hodnotenia: je podanie kompletnej informácie o lieku a zaujímavý prednes (videá, mechanizmus účinku a iné informácie).
Harmonogram: na každý seminár sa pripravia 4 študenti podľa abecedy (viď tabulke hore)
Organizácia: študenti prinesú spracovaný docx a pptx subor + video a prednesú ho, duplicita sa nepripúšťa (o výbere lieku sa informujte medzi sebou). Odovzdáva sa: povinne Váš docx súbor a pptx subor a prípadne video. MENA SUBOROV: názov vsetkych suborov bude mať jednotnu formu, pri tvoreni nazvu nepouzivajte diakritiku (prvá je terapeuticka kategoria, potom aktívna zložka lieku potom datum presne ako je vo vzore rok.mesiac.den+Vase meno) vzor je tu: Diuretikum_acetazolamid_2016.09.30_J.Mrkvicka.docx pptx ci video koncovka. 
ZOZNAM LIEKOV KTORE UZ BOLI SPRACOVANE v 2015 a su preto vylucene z Vasho vyberu:

aripiprazol, buprenorfin, diklofenak, lubiprospon, JANUMET, olmesartan, oxykodon, tamiflu, valsartan
POTREBUJEME SPRAVIT: DIAPREL MR, SIOFOR


2/ VLASTNOSTI BIOMAKROMOLEKUL
vyberte si prosim biomakromolekulu (najlepsie majucu suvis s liekmi, ktore ste prezentovali), o biomakromolekule spravte zaujimavu prezentaciu a odcitujete pouzite zdroje. POVINNE ZDROJE SU: a/ stranka molekula mesiaca archiv PDB: Molecule of the Month Archive, b/ Wikipedia, c/ YouTube (najdite vhodne video ktore ukaze mechanizmus ako molekula funguje, video stiahnite), d/ ina odborna literatúra.

PREZENTAZCIA: mali by ste putavo vysvetlit na co biomakromolekula sluzi, mechanizmus, ako funguje a ine zaujimavosti (hodnotenie max 100 + bonus max 30%)
ODOVZDAVA SA: pptx subor + video (mena vsetkych suborov budu podla vzoru (napr.: Src-TyrKinaza_A.Cibova_2016.11.05.pptx) podobne dajte meno aj video suborom ale s inou koncovkou
SEMINAR: prezentovat budu vzdy 3 z Vas, zaciname v poradi, ako abeceda LUKAS SPRAVI INZULINOVY RECEPTOR, dakujem AB.


THE END